Marka Press Bilişim Yazılım Tanıtım Tasarım Hiz. San. Tic. Ltd. Şti

12 Ocak

Varlıklarımızın güvenliği ve emniyeti, ister kişisel ister profesyonel olsun, günlük yaşamda birinci derecede önemlidir.


Şimdi, bir müşteri olduğunuzu hayal edin. Bazı ev eşyalarını satın almak için bir web sitesine gidiyorsunuz ancak web sitesi güvensiz görünüyor. Çevrimiçi bir satın alma yapmak için ona güvenecek misiniz? Kişisel ve banka bilgilerinizi vermek ister misiniz?


E-ticaret web siteleri için bir SSL sertifikası, müşterilere işlemlerinin ve alışveriş deneyimlerinin güvenli olduğuna dair güvence veren güvenlik sertifikası olarak bilinir.


Bir e-ticaret sitesi sahibi olarak, müşterilerinizin kritik ve hassas bilgilerini ele alırsınız ve güvenliğini sağlamak sizin sorumluluğunuzda olmalıdır. Müşterilerinizin e-ticaret web sitenizde işlem yaparken kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak istiyorsunuz ve bir SSL sertifikası almak bunu sağlamada önemli bir adımdır.


SSL sertifikası tüm web siteleri için gerekli olsa da, bir e-ticaret web sitesinin ayrılmaz ve gerekli bir parçası haline gelir. Çünkü e-ticaret siteleri, müşterilerinden kredi/banka bilgileri, şifreler ve diğer finansal bilgiler gibi hassas verileri toplar. Bu nedenle, ziyaretçilerin/müşterilerin kişisel ve finansal bilgilerini paylaşmasını gerektiren e-ticaret web sitesi gibi herhangi bir web sitesi bir SSL sertifikasına yatırım yapmalıdır.


Bir kişi SSL ve diğer veri şifreleme güvenlik önlemleri olmayan bir web sitesine girdiğinde, web sitesinin güvenli olmadığını bildirmek için uyarılar alabilir. Güvenli olmayan web siteleri siber saldırılara ve diğer tehditlere karşı savunmasızdır ve bu, herkesin o web sitesinde işlem yapmak şöyle dursun, gezinmeye devam etmesi için anında caydırıcıdır.


Bir e-ticaret web sitesi için, müşterilerinizin size güvenmesini ve onların kişisel ve finansal bilgilerini güvende tutacağınız gerçeğini istediğiniz için güvenlik birinci derecede önem kazanır. E-ticaret web siteleri için bir SSL sertifikasıyla gelen avantajların bir listesi:

  • Güvenli Ödemeler: Ödeme bilgileri hassas bilgilerdir ve e-ticaret web sitenizde yerleşik bir ödeme sisteminiz olsun veya müşterileri üçüncü taraf bir ödeme platformuna yönlendirin, bir SSL sertifikası müşterinin verilerinin güvenliğini sağlayacaktır.
  • Şifre Koruma: Bir SSL sertifikası kullanıcıların parola korumalı oturum açmaları sağlar ve saldırılara karşı güvenlik açığını en aza indirir.
  • Veri Toplama: Kişisel bilgilerin korunması da diğerleri ile aynı derecede önemlidir ve bir SSL sertifikası bu hayati verileri güvende tutmanıza yardımcı olur.